Fotoselli Kapı ücretsiz Kargo


Ürün İçeriği


 

endini test ederek, ilk kaydedilen  ayarları muhafaza etmelidir. 
4. Hız frenlemeli olarak hafifçe kapanmalıdır. Otomatik olarak açma hızı 14-140 cm/sn kapanma hızı  10-140 cm/sn olmalıdır.  Ayarlanabilir bekleme süresi 0-240 sn  ayarlanabilir kısmı açılma %10 veya %90 olmalıdır. Taşıma kapasitesi  tek kanatta 100 kg çift kanatta  170 kg olup koruma  sınıfı IP 23 olacaktır.
5. Otomatik açma-kapama, tek yön,  kış açıklığı, tamamen kapalı, tamamen açık, yarı otomatik ve kullanıcı fonksiyonlarına sahip olmalıdır.
6. Açılma- kapanma hız ayarları, açık kalma süresi ayarı, geri  dönüş hassasiyet  ayarı gibi ayarları bulunmalıdır.
7. Radar, el yaklaşım cihazı, buton vb. açma sistemleri ile açılıp  otomatik olarak kapanmalıdır. Ayrıca kapı kilitli konumda iken   dışarıdan açabilme özelliği bulunmalıdır. Acil açılma özelliği olmalı, alarm durumunda ve açık beklemelidir.                                                                                                                                            
8.Motor DC tip ,periyodik bakım gerektirmeyen ,yoğun kullanıma uygun ve titreşim yapmaması için süspansiyon sağlayacak şekilde olmalıdır .                                                                                                                       
9.Raylar alüminyum ve doğal 0-10mikron eloksalli olmalıdır .                                                                                                    
10.Alüminyum ve kendinden kilitlemeli orjinal  kapakları bulunmalıdır. Servis yapılması gerektiğinde kapaklar yerinden sökülmeksizin, elle kolayca açabilmeli ve açık  durabilmelidir.
11. Kapının elektronik sistemi kapalı bir kutu içinde korumalı olmalıdır. Elektriği parazitlere karşı filtre etmelidir.
12. Her bir kanat üzerinde 2 adet taşıyıcı bulunmalıdır. Her taşıyıcıda ray üzerinde yürüyen 2 teker ve 1 kontür tekeri bulunmalıdır. Kontür tekerleri çarpma sonucunda kayar kanatların raydan çıkmasını önlemelidir. Tüm tekerler değiştirilebilir olmalıdır.
13.Mikroişlemcisi ile açma ve kapama mesafelerini otomatik ayarlamalıdır.Bunun dışındaki sistemler kabul edilmeyecektir.
14. Firmalar tekliflerini orjinal kataloglarla birlikte verecekler, teklif ettikleri cihazın markası, modeli, şartnamede istenen şartlara uygunluğu kataloglarda açtıkça görülecektir.Bu şartlarda olmayan firmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
15. Firmalar, sistemi çalışır vaziyette teslim etmekle yükümlü olacaklardır.Bu nedenle şartname veya malzeme listesinde yer almasa dahi, sistemin sağlıklı bir şekilde çalışması  için gerekli tüm cihaz ve aksesuar tekliflerde göz önüne alınacaktır.
16. Üretici firma ISO 9001 belgesine sahip olmalı ve ürünler CE standartlarına uygun olmalıdır.
17.Montaj yapacak firma mekanizmanın imalatçısı, distribütörü veya yetkili satıcısı olacaktır. Eğer montajı hastanenin bakımcı firması yapacak ise yetkili satıcısı garanti durumu hakkında koşulsuz kabul edecek  olup yaşanacak uyumsuzluk  ve bozulmalarda ücretsiz servis yönlendirecektir. Firmaların TÜRKAK belgesi ISO 9001 belgsine sahip olmalıdır. 4077 Tüketici'nin  Korunması ve Rekabet'in Güçlendirilmesi kanunu gereğince TSE Hizmet Yeri Yetersizlik Belgesi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi ve aynı bakanlığın Garanti Belgesi olacaktır. Bu özelliğe haiz olmayan firmalar değerlendirme dışı tutulacaktır. Her kapı sertifikalı uzman teknik personel tarafından monte edilecektir. Firmalar bu konuda  uzman olmalı ve bu işte en az 5 yıldan daha fazla tecrübesi bulunmalıdır.
18. Kapılar kapandığında motoru sayesinde kanatları sürekli  15 kg'lık  bir güçle itecektir. Fotosellerin yüksekliği döşeme kodundan 600 mm yüksekliğe konulacak ; kapı, kanatları arasındaki cisme çarpar ise kapanma isteğini sürdürmeyecek, cisme değdiği noktadan geri açabilecek özellikte  olacaktır.
19. %95 rutubette, -20+55 derece, ortam sıcaklığında çalışmaya uygun, korozyona karşı korunmuş olacaktır.
20.Programlı 'program şalter'inden oluşacaktır. Aşağıdaki özellikleri sağlayacaktır.
21. Sistemler modüller yapıda cihaz ve ünitelerden müteşekkil olup, her türlü modül üzerinde bakım kolaylığı sağlamak için test noktaları mevcut, değişmesi kolay dolayısıyla arıza halinde tamiri kolay  ve az maliyeti olmalıdır.
22.Program şalteri ister kapı üzerinde, isterse başka bir yere monte edilebilecek özellikte olmalıdır.Ayrıca her türlü kumanda, yangın ihbar sistemi ve kilitleme sistemi uygulanabilir.
23.Tekniğine uygun olarak gerçekleştirilmesi sağlanacak montajın tamamlamasını müteakip her türlü ayar, test ve ölçümler yapılarak işletmeye alınır ve çalışır vaziyette idareye devredilir. İdareye konu ile ilgili bilgi verilecektir. Kapı sisteminin tesis edebilmesi için ilgili nokta detayları ve projeler hazırlanacak, mimari, elektrik, tesisat ve statik ile ilgili uygulama projeleri gerekli olan  tüm veriler, hazırlanıp idareye teslim edilecektir.

 

Fotoselli Kapı tamamen yoğun kullanıma uygun olup arıza durumlarını göstermektedir.Konum anahtarından yaz kış açık tutma kapalı tutma giriş ve çıkış kısıtlama yangın ve deprem anında acil çıkış  açılma ve kapanma esnasında kapı konumu,teflon makara sayesinde çok sessiz çalışma sağlar.
Arıza durumunu dijital konum anahtarında  türkçe karakter olarak belirtmektedir.aliminyum ray 030 mikron eleksallı oluptekerlerin yürüdügü rayın  uzun ömürlü olmasını saglamakta olup yürüyen tekerlekler teflon alaşımlı çok sessiz ve vibrasyonsuz çalışma saglamaktadır.

Fotoselli kapı haraketli kanatlarımız ince estetik ve kalın çıtasız olarak son kullanıcı istegine göre dizayn edilmektedir,kullanılan camlar TSE normlarında olup 4+4 lamine cam  veya özel istege göre tenperli lamine cam uygulanmaktadır.
1- Sıkışma algılama 
2-  Radar arıza durumu
3- Emniyet fotosel arıza durumu 
4- Woltaj yüksek düşük durumu
5- Akü bitik veya şarz olma durumu
6- Kilit arıza durumu
7- Motor arıza durumu 
8- Enkoder arıza durumu
9-- Tiger kopuk durumu
10 İşlemci kısa devre durumu
Tüm arızaları belirterek , bilmeyen biri dahi müdahale ederek küçük dokunuşlarla tamir ve bakım  onarım yapabilmektedir. Ürünlerimizin tamamı 2 yıl garantilidir.